FULTON SPEEDWAY PR - SEPTEMBER 5 QUICK RESULTS

Date: 9/6/2015 12:55:07 AM

(Tracey Road Equipment Modifieds 35 Laps) - LARRY WIGHT, Billy Decker, Chris Hile, Tim Sears Jr., Tom Sears Jr., Chuck Bower, Tim Kerr, Jim Witko Jr., Joe August Jr.Tim Schneider Jr., Ryan Phelps, Jimmy Phelps, Pat Ward, Billy Whittaker, Danny Johnson, Brad Godshalk, Kyle Fink, Tom Keyes, Roy Shields, Brent Cross, Chad Phelps, Matt Fink, Vinnie Vitale.



(Omni Services Heat Winners) - Tim Schneider Jr., Pat Ward, Jim  Witko Jr.



(Tracey Road Equipment Modifieds Track Champion) - Billy Decker



(SUNY Canton Sportsman 25 Laps) -  TODD ROOT, Chris Cunningham, Randy Gates, Gregg Kimball, Steve Abt, Billy Clark Jr., Corey Barker, Mike Phelps, Nick Krause, Tony Finch II, Jeremy Dygert, Ron Davis III, Tyler Meeks, Tyler Trump, Joe Kline, Mike Button, Amy Holland, Will Shields, Wade Chrisman, Dylan Zacharias, Rich Riggs, Brett Draper, Rocky Grosso, Mike Stanton Jr., JJ Courcy, Jim Spano.



(SUNY Canton Sportsman Track Champion) - Tony Finch II.



(NAPA Late Models 20-Laps) - ALAN FINK, Jason Occhino, Dave Talbot, Kevan Cook, Sean Beardsley, Chris Fleming, Brandon Ford, Bret Belden, Billy Eisele, Alan Chapman, Dane Keller Jr., Brandon Carvey, Steven Coit, Jason Parkhurst, Mike Kazmierczak, Aron Backus, AJ Kingsley.



(NAPA Late Models Track Champion) - Chris Fleming.



(E&V Energy Novice Sportsman 15 Laps) -  RYAN HATHERILL, John West, Andrew Wren, Joey Buonagurio, Nate Higgins, Kyle Perry, Richie Riggs, Dorian Wahdan, Angelo Komuda, Dwight Nichols, Troy Fleming,Kelly Smith, Joe Sobotka, Torrey Stoughtenger, DNS Brett Draper, Michelle Courcy.



(Hiltonís Automotive Four-Cylinders 15 Laps) - DAKOTA BECHLER, Tim Dunn, Colby Herzog, Chris Bonoffski, Ray Bechler, Skip DeGroff, William Weller Jr., Mark Johnston, Garrett Rushlow, Justin Buske, Cole Ryemean, Thomas Mackey, Sam Carista, Levi Currier, Jeremy Lueck, Bill Megnin, Jim Graham, Ken Pitsley. DNS Mark Wallace.



(Hiltonís Automotive Four-Cylinders Track Champion) - Tim Dunn



(Mechanics Race Winners) -  Sportsman - Mike Root - Modified, Late Model - Tim Sears. Four-Cylinder - Keith Sullivan.


(Ladies Race Winners) - Modified, Sportsman, Late Model - Katelyn Hile, Four-Cylinder - Amber Ingison.



Return-to-Fulton Speedway News and Results